fbpx

Netikrumo tolerancija. Išvykstate dirbti į užsienį – kaip susitaikyti su tuo, kad negalime visko numatyti?

2021
17 kovo

Mums patinka žinoti, kas su mumis nutiks ir norėtume tai kontroliuoti – tada mes jaučiamės saugiai ir patogiai. Tačiau skiriames gebėjimu toleruoti neapibrėžtumą – vieniems net didelė netikrumo dozė gali būti ne problema, o kitiems net ir nedidelis netikrumas gali sukelti daug baimės ir nerimo. Neapibrėžtumo toleranciją galima vadinti gebėjimu susitaikyti su tuo, kad negalime visiškai tiksliai numatyti, kas įvyks.

Tokie pokyčiai, kaip naujo darbo pradžia, gali natūraliaii priversti mus jaustis nesaugiai.

Koks bus mano naujas darbas?

Ar susitvarkysiu su viskuo?

Kaip klostysis mano santykiai su viršininkais ir kolegomis?

Šie ir daugelis kitų klausimų gali ateiti į galvą. Ką daryti, kad mūsų baimės netrukdytų mums pasieki tikslo?

  1. Sumažinkite neapibrėžtumą – nors mes negalime visiškai atsikratyti savo gyvenime netikrumo, tuomet turime surinkti daug informacijos, kad sumažinti neapibrėžtumą. Mes, kaip įdarbinimo agentūra tai žinome ir suprantame, stengiamės pateikti visą turimą informaciją apie darbo pasiūlymą. Taip pat esame atviri papildomiems klausimams dėl neaiškių klausimų.

  2. Atpažinkite netikrumą – net ir įgiję išsamią informaciją apie tai, kas laukia ateityje, mums vis tiek gali kilti daug klausimų ir tai yra visiškai suprantama. Svarbu jų neužriboti iki galo, neapsimetinėti, kad jų nėra. Geriau sakyti: „Na taip, aš nesu tikras dėl…. ir šiuo metu tai mane šiek tiek jaudina, bet aš sužinosiu, kaip bus, kai tai iš tikrųjų nutiks.”

  3. Grįžkite prie ankstesnės patirties – verta savęs paklausti „Ar aš kada nors priėmiau sprendimą, nepaisant to, kad nesu visiškai tikras, kokias pasekmes jis man atneš?“; – Kaip man tai pasiteisino? Dažniausiai galime pastebėti, kad daug ką šiandien vertiname dėl priimtų sprendimų, nepaisant to, kad nėra absoliutaus tikrumo.

  4. Praktikuokite netikrumo toleravimą mažuose dalykuose – nors netolerancijos  požiūriu mes skiriames, bet tai yra gebėjimas, kurį galime išsiugdyti per savo gyvenimą. Net maži kasdieniai sprendimai – užsisakyti maistą iš restorano, kurio nesame ragavę, nežinome, ar jis mums patinka; dalyvauti susitikime, kuriame bus daug žmonių, kurių nepažįstame, todėl nežinome, ar linksminsimės – jie padeda mums praktikuoti šį įgūdį.

Tyrimai šioje srityje rodo, kad tam tikro neapibrėžtumo pripažinimas neatsiejama gyvenimo dalimi gali turėti teigiamos įtakos mūsų psichologinei savijautai – ne tik ieškant darbo!